Число та цифра 9 по стоміні. Закріплення знань у практичній діяльності

Конспект підгрупового корекційного заняття

з математики в 1 класі

(для учнів, які займаються за С(к) програмою

VIII виду)

Склав: вчитель – дефектолог МКОУ «Піщанівська ЗОШ» КалінінаС.В.

Тема:«Число та цифра 9»

Цілі:

Ознайомити з числом та цифрою 9.

Вчити позначати кількість цифр.

Розвивати навички рахунку та написання чисел.

Розвивати дрібну моторикурук.

Розвивати увагу.

Виховувати інтерес до уроку математики.

Обладнання:будиночки, каса цифр, квасоля, шнурки, картки з ґудзиками, нашитими на картон, предметні картинки, геометричні фігури, медальки.

I Організаційний момент

(На дошку вивішують будиночки з чисел)

Вчитель: Сьогодні ми з вами подорожуватимемо незвичайною країною. Це країна чисел! Числа запрошують нас до себе у гості.

А ви – мандрівники протягом усього шляху повинні бути дуже уважними та винахідливими. Зараз ми потренуємось. А для цього виконаємо завдання.

II Усний рахунок

Вчитель: 1. Перед вами будиночок, у якому мешкають цифри. Назвіть цифри, які мешкають у будиночку.

Дитина (Саша) – 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8.

Вчитель: Катя, скільки цифр живе у будиночку? (8).

2. У вас на парті підготовлені каси цифр, але вони переплуталися.

Потрібно розкласти цифри в порядку від 1 до 8.

(Діти викладають цифри по порядку)

Катю, прочитай числовий ряд, який у тебе вийшов.

Саша, а ти прочитай числовий ряд у зворотному порядку від 8 до 1.

3. А зараз нехай ручки рахують, а очі відпочивають (гудзики нашіті на картон). Із заплющеними очима порахувати кількість гудзиків.

А тепер з відкритими вічками перевір себе – чи правильно ти порахував(а) (гра проводиться 2 рази).

III Повідомлення теми заняття

Хлопці, а може, ми помилилися, коли називали цифри на будиночках?

Що нам нагадує, що ми назвали правильно?

Мабуть, квіти на клумбах. Кількість кольорів відповідає цифрі.

Скільки на клумбі біля будиночка із цифрою 1 кольорів?

Один.

Скільки квітів на клумбі біля будиночка із цифрою 2? (і т.д.).

Діти, а наступний будиночок без цифри. А щоб дізнатися, яка це цифра, давайте порахуємо кількість кольорів на клумбі біля будиночка.

На клумбі росло 8 кольорів. Розпустився ще один.

Скільки стало квітів? (9).

А як ви впізнали?

Яке число йде за цифрою 8(9).

Викладіть із коробочок 8 квасолін. Додати ще 1. Скільки стало?

Як одержали число 9?

За яким числом іде цифра 9?

За кількістю 8.

З фігур, що лежать на парті, викладіть будиночки для чисел із синіх прямокутників та синіх трикутників.

Молодці!

Скільки будиночків вийшло, порахуй, Катю!

Вісім.

До восьми будиночків додайте ще один будиночок із червоного прямокутника та червоного трикутника.

Скільки всього будиночків?

Дев'ять.

Як одержали число 9?

Молодці! Ми тепер знаємо, що якщо до 8 додати один вийде 9. Цифру дев'ять ми помістимо в будиночок, де намальовано 9 кольорів.

IV Закріплення

Розгляньте уважно цифру 9.

На що вона схожа?

(На цифру 6, тільки перевернуту).

А де ви бачили цифру 9?

(На номері будинку, на автобусі, у спортсменів порядковий номер).

Тепер візьміть білі квадрати і зобразіть цифру 9 за допомогою шнурка.

V Фізкультурна хвилина.

VI Робота в зошит

Нині ж уважно подивіться, як пишеться цифра 9.

(Показ листа цифри на дошці).

Іди Катя, напиши цифру 9 на дошці.

Іди Сашко, напиши цифру 9.

Добре, молодці!

Вчитель: Відкрийте зошити та напишіть цифру 9.

(Перші 5 цифр за точками, решта самостійно).

Вчитель: А тепер намалюйте 8 гуртків та 1 квадрат.

А тепер намалюйте 8 квадратів та 1 трикутник.

Скільки вийшло фігур? (9).

Наприкінці нашої подорожі країною чисел ми виконаємо ще одне завдання. Будьте уважні. Я показуватиму картинки з предметами, а ви, порахувавши предмети, покажіть потрібну цифру. (5 картинок).

А тепер, я покажу вам цифру, а ви оберете картинку з предметами.

Подивимося, хто в нас був найуважнішим.

VI .I Підсумок заняття

Вчитель: З якої новою цифроюми познайомилися? (9)

Молодці! Катя та Сашко були справжніми мандрівниками. Були уважними, не боялися труднощів, намагалися виконати всі завдання.

І на згадку про наше заняття я дарую вам медальки.

ТЕМА: «Число та цифра 9».

Заняття з математики для дітей старшої групидитячий садок.

Програмний зміст:

1. Ознайомити із складом числа 9.

2. Ознайомити із цифрою 9.

3. Удосконалювати вміння називати числа у прямому та зворотному порядку, і від будь-якого

Числа.

4. Закріпити вміння знаходити ознаки подібності та відмінності фігур.

5. Розвивати окомір

6. Закріплювати вміння орієнтуватися на аркуші паперу, визначати його сторони та кути.

Демонстраційний матеріал: м'яч, магнітна дошка, магнітна мозаїка, маркери, іграшки тварин (вовк, лисиця, заєць, ведмідь, лось, кабан, їжак, білка, рись, кішка, собака, кролик), цифри від 1 до 9.

Роздатковий матеріал: аркуші паперу, кольорові фішки, олівці, робочий зошит, квасоля, палички Кюїзенера.

ХІД ЗАНЯТТЯ:

Організаційний момент /психологічний настрій/:

«Встало сонечко давно, заглянуло до нас у вікно,

На урок квапить нас, математика зараз».

Діти стоять у колі і ведуть рахунок /передаючи м'яч один одному/: по порядку від 1 до 10, зворотний рахунок, рахунок із завданням /від 3 до 7, від 9 до 4/.

Завдання на магнітній дошці /на дошці викладено числовий ряд/.

Поєднай цифру та кількість предметів.

Назви сусідів цифри.

Назви наступну (за) цифрою 7, 5.

Назви попередню цифру 4, 7.

Назви число більше за 6, 3, менше за 8, 5.

Яка цифра коштує ліворуч від 3, праворуч від 7.

Наступне завдання діти виконують за столами.

«Ось завдання. Слухайте уважно /повторення освіти чисел 7 та 8/.

Шість грибів знайшов Вадим,

А потім ще один.

Ви дайте відповідь на запитання,

Скільки він грибів приніс? (7)

Покажіть червоними фішками, скільки грибів знайшов Вадим спочатку? (6)

Скільки він знайшов згодом? (1) (покладіть синю фішку)

Скільки грибів він знайшов всього? Доведіть (6+1= 7)

Сім маленьких кошенят

Що дають їм – всі їдять,

А один сметани просить

Скільки всіх кошенят? (8)

Як ви отримали число 8? Покажіть за допомогою синіх та червоних фішок? (7+1=8)

У квочка моєї

Вісім славних дітей

Вісім милих, слухняних курчат

Хто мені може сказати?

Скільки птахів поспішило гуляти? (9)

Як вийшло число 9? (8+1=9)

«Хлопці, подивіться на цифру 9 / використовується монітор ноутбука, цифра 9 різними способами написання.

Обведіть цифру 9 у повітрі пальчиком. Запам'ятайте написання цифри 9.

На який предмет цифра 9 схожа? /гачок/

На яку цифру схожа дев'ять цифра? (знаходять цифру 6 і ставлять поряд із цифрою 9.)

Чим відрізняються цифри дев'ять та шість?

Вихователь читає уривок із вірша С. Маршака «Веселий рахунок»:

«Цифра «дев'ять», чи дев'ятка - Циркова Акробатка,

Якщо на голову стане, цифрою шість дев'ятка стане».

/Запропонувати дітям переглянути відеоролик «Дев'ятка-акробатка»/

Де ми зустрічаємо цифру 9? (Номер на будинку і на дверях квартири, на годиннику, День Перемоги? /9 травня/. А буває 9-й день тижня? Чому? У тижні лише 7 днів. Як можна показати цифру 9? Написати, намалювати, викласти з паличок, виліпити з пластиліну) А ми викладемо цифру 9 із квасолі.

/Діти викладають за столами цифру 9 з квасолі/.

Фіз. Хвилинка «Як живеш?»(повторюється двічі).

«На кожне запитання потрібно відповідати «Ось так!» і жестом показувати потрібні події.

Як живеш?.. А йдеш?.. Як біжиш?.. А пливеш?

Чекаєш обід?.. Машиш услід?.. Вранці спиш?.. Як пустуєш?..»

«Побешкетували ми зараз, але заняття у нас.

Заспокоїтися полювання і взятися до роботи!».

Ігрова вправа "Зоопарк".

На столі іграшки тварин: вовка, лисиці, зайця, ведмедя, лося, кабана, їжака, білки, рисі, кішки, собаки, кролика.

Вихователь пропонує дітям: «Розгляньте тварин. На які дві групи можна поділити тварин? /дикі та домашні/. Давайте диких тварин поселимо до нашого «Зоопарку».

Діти іграшки диких тварин поміщають у «Зоопарк». Потім вихователь уточнює:

«Скільки всього тварин у нашому зоопарку? /9/

Якою цифрою можна визначити число дев'ять? /9/

Діти для того, щоб відвідувачі у зоопарку знали куди йти, де подивитися тварин малюють план зоопарку. Ми з вами також намалюємо план нашого зоопарку. Ми малюватимемо його з геометричних фігур. Спочатку згадаємо які фігури ви знаєте.

/Запропонувати дітям відеоролик «Геометричні фігури»/

Ігрова вправа «План зоопарку»/на аркуші намалювати геометричні фігури/

Вихователь просить дітей розмістити геометричні фігури біля «зоопарку» (на аркушах паперу):

Коло в центрі аркуша;

Ромб у лівому верхньому кутку;

Овал у нижньому правому кутку;

2 квадрати в лівому нижньому кутку;

Прямокутник зверху листа;

2 трикутники внизу аркуша.

Скільки тварин ми відзначили на плані /8/. А скільки у нас тварин у зоопарку? /9/. Скільки тварин не вистачає? /1/ Необхідно його відзначити на плані. Самі позначте будь-яку геометричну фігуру у вільному кутку, а який у нас кут на аркуші паперу вільний? /Діти відповідають - правий верхній/.

Вихователь підбиває підсумок: скільки геометричних фігур ви намалювали? /9/

Наступне завдання/виконується за допомогою «Кольорових паличок Кюїзенера»/.

«Потрібно взяти паличку 9 і викласти її за допомогою двох інших паличок» /4і5,1і8,6і3…/

Наступне завдання – робота у зошиту/завдання «Цифра 9»/

Обвести цифру 9.

Заштрихувати "сусідів" цифри 9.

У процесі виконання завдань виконується пальчикова гімнастика:

«Стоїть у полі теремок /пальці двох долонь зустрічаються один з одним/

На дверях важить замок /долоні зустрічаються у загальному кулаку/

Хто б його відкрити зміг? /крутимо кулак у різні боки/

1 2 3 4 5 – замок відкриватимемо!/пальці знову зустрічаються один з одним/»

Заняття закінчується опитуванням:

З якою цифрою ми познайомились?

Скільки предметів позначається цією цифрою?

Як одержати число 9?

Вихователь першої категорії Смородкіна Ніна Євгенівна

Ціль:

Створити умови для знайомства з числом та цифрою 9.

Завдання:

Ознайомити з числом та цифрою 9, навчити співвідносити кількість предметів із цифрою.
Розвивати математичну мову, навик усного рахунку не більше 10, вміння працювати самостійно.
Виховувати вміння слухати інших дітей, формувати позитивну мотивацію до навчання.

Тип уроку:

Вивчення нового матеріалу.

Обладнання:

Інтерактивна дошка, презентація, зошити Петерсон, роздатковий матеріал.

Хід заняття:

Організаційний момент, психологічний настрій

Встало сонечко давно,
Заглянуло до нас у вікно,
На урок квапить нас -
Математика зараз.

(демонструється 1-й слайд)

Перевірка опорних знань

Назвати геометричні фігури, з яких складаються ці кумедні курчата. (1 слайд. Показати та назвати фігуру)

Поєднай цифру та кількість предметів. (2 слайд)
Співвіднесіть цифру та кількість предметів.
Назвіть найбільша кількістьіз даних, найменше.

Числовий ряд

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

рахунок до 10 та назад;
чим 10 відрізняється від інших чисел?
рахунок від 9 до 6, від 1 до 8;
назвіть наступне (за) число 8, 5;
назвіть попереднє (перед) число 10,7;
назвіть число, більше6, але менше8, 3 та 5?
яке число коштує ліворуч від 10, праворуч від8?
Назвіть сусідів числа 8.

Пастка

На дошці записані приклади помилок.
Дітям пропонується виправити ці помилки, обґрунтувавши свою відповідь.

3 + 2 = 6
8 - 4 = 5
7 - 1 = 5
7 - 7 = 2
6 + 2 = 7
5 + 1 = 7

Тема урока

Сьогодні до нас прилетіли птахи, які залишаються з нами взимку та не відлітають у теплі краї.

Як ми їх називаємо? Зимуючі. Назвати кілька птахів, що зимують.
Скільки голубів прилетіло, щоб ми їх нагодували? (4 слайд)
Прилетіло 8 голубів. А потім прилетів ще один, і їх стало? 9.
Сьогодні ми познайомимося з числом та цифрою 9. Зустрічаємо нашу іменинницю.
(5 слайд)

Формування знань у практичній діяльності

На що схожа цифра 9?
Де ми зустрічаємо цифру 9? (Номер, на годиннику, дев'ятий місяць вересень, 9 травня - День Перемоги. А буває 9-й день тижня? Чому?)
Як можна показати цифру 9? Написати, намалювати, викласти з паличок, виліпити із пластиліну. Перевернемо цифру 6 та вийде 9.
Показати цифру 9 із пластиліну (на столах у кожного пластиліну заготівля).
Обведіть цифру пальцем. Запам'ятайте написання цифри 9. Прописування повітря.
(Слайд 8-10)

Склад числа 9

Компоненти при складанні. Щось змінилося від зміни місць доданків?

Фізмінка «Як живеш?»

На кожне моє запитання ви відповідатимете дружним хором: «Ось так!» і жестом показувати потрібні події. (Фізмінутка повторюється двічі).

Як живеш?
А йдеш?
Як біжиш?
А пливеш?
Чекаєш на обід?
Махаєш у слід?
Вранці спиш?
А пустуєш?

Закріплення знань у практичній діяльності

Робота з зошита Петерсон. Визначення місця числа 9 у числовому ряду. Прописування цифр 9.

Диференційоване завдання

1-ша група - самостійно вирішити приклади, які приніс Буратіно.

8 + 1 =
1 + 8 =
9 - 8 =
9 - 1 =

2 група – працює на дошці. Порівняти числа, які написав Буратіно. Поставити знак "" або "=".

Підсумкова рефлексія

З якою цифрою ми познайомились? Скільки предметів позначається цією цифрою? Як одержати число 9?

Основні предметні цілі:

Допомогти дітям засвоїти уявлення про число 9, написання цифри 9, склад числа 9.

Закріпити знання між частиною та цілим, порівняння чисел за допомогою числового відрізка

Фізами на уроці вчитель проводить у міру стомлюваності учнів.

Хід уроку з математики в 1 класі:

1. Організаційний момент.

Продзвенів, друзі, дзвінок.

Починається урок

А девіз у нас який?

Все, що треба під рукою!

2. Етап мотивації.

Метапредметні результати:

Самовизначення

Вчитися висловлювати своє припущення

Донести свою позицію до інших: оформити свою думку в усній формі.

Вчитель:

Хлопці! До нас на урок сьогодні прийшли слова (слова написані на

картках та прикріплені до дошки або виведені на слайд)

Шум

Пам'ять

Сміх

Думки

Увага

Старання

Які з цих слів ми залишимо на уроці для того, щоб вони нам допомагали вчитися, а які попросимо почекати до зміни?

Діти промовляю, які слова вони хотіли б залишити на уроці, пояснюють чому, а які слова хочуть залишити до зміни, так само пояснюють свою точку зору. У результаті на дошці з'являються дві колонки слів:

На перерві: на уроці:

Шум пам'ять

Сміх думки

Увага

Старання

3. Етап актуалізації та фіксування утруднення.

Предметні результати:

Знаходити для будь-кого натурального числанаступне та попереднє

Подавати вивчені числа у вигляді набору менших чисел.

Вчитель:

Діти, давайте порахуємо кількість букв у кожному слові і запишемо його цифрою.

Діти рахують кількість букв у словах і записують цифри: 3, 4,6,5. Після запису кожної цифри діти називають наступне число, що попереднє сусідів числа. Також згадують склад кожного із записаних чисел.

Гра «Засіли будиночки»

Наприклад:

Вчитель:

Скільки літер у слові шум?

Діти:

У цьому слові три літери.

Вчитель:

Запишіть цифру 3.

Назвіть три попереднього числа для числа. На скільки воно менше?

Діти:

Попереднє число два. Воно менше ніж три на один.

Вчитель:

Назвіть наступне число. На скільки вона більша?

Діти:

Наступне число чотири. Воно більше одного.

Вчитель:

Скільки літер у слові сміх? Запишіть число цифрою.

Назвіть сусідів числа. Яка з них попередня, а яка наступна?

Як їх можна одержати?

З яких елементів може складатися число 4?

Також розбираються інші числа.

У дітей виникає скрута:

У слові розуміння 9 букв, а ми ще не вміємо писати цю цифру.

4. Етап цілепокладання та побудови виходу із скрути

Вчитель:

Яку мету поставимо перед собою?

Діти:

Навчитися писати цифру 9.

Вчитель:

Перш ніж навчитися писати цифру 9Що ми повинні дізнатися про неї?

Діти:

Ми повинні дізнатися як утворюється число 9, з яких частин складається, де його місце у числовому ряду.

Вчитель:

Якою буде тема уроку?

Діти Число дев'ять.

Вчитель:

Давайте складемо план знайомства із числом 9.

Діти разом із учителем складають план вивчення числа (за аналогією з попередніми уроками)

План записується на дошці:

1. Утворення числа, його місце на числовому відрізку

2. Позначення цифрою

3. Склад числа

5. Етап реалізації побудованого проекту

Позначати вивчені числа цифрами

Знати назву операції складання

Представляти вивчене число у вигляді набору менших чисел

Впізнавати та називати вивчену геометричну фігуру-прямокутник

Вчитель:

Відкрийте підручник на сторінці ____ та знайдіть №1. Розгляньте малюнок.

Скільки було вагончиків?

Діти:

Було вісім вагончиків.

Вчитель:

Покладіть на парту стільки ж прямокутників.

Що сталося згодом?

Діти:

Причепили ще один вагончик.

Вчитель:

Покладіть ще один прямокутник.

Складіть та запишіть вираз до цього малюнка. Розкажіть, що означає кожне число у записі. (Діти виконують завдання вчителя)

Скільки всього стало вагончиків? Який останній вагон?

Які питання можна поставити? Назвіть ім'я того, кому ви запитуєте.

Діти:

Чи вірно, що вісім і один буде дев'ять?

Чи вірно, що число дев'ять за рахунку слідує за числом вісім?

Чи правда, що дев'ять без одного буде вісім?

Чи вірно, що число вісім йде перед числом дев'ять?

Вчитель:

Де ж на числовому ряду житиме число дев'ять?

Діти:

Число дев'ять житиме після числа вісім.

Вчитель:

Розбийте прямокутники, які лежать у вас на парті, на дві частини та скажіть, з яких частин може складатися число дев'ять?

Діти виконують дію і промовляють із яких частин складається число вісім. Тут же закріплюється взаємозв'язок між частинами та цілим.

Число дев'ять на листі позначають цифрою 9. Розгляньте зразок цифри у підручнику. На що схожа ця цифра?

Підготовлені діти читають вірші та показують картинки.

Ішло кошеня через міст,

Сів на міст і звісив хвіст.

«Мяу! Так зручніше мені…»

Стало кошеня цифрою 9!

Цифра дев'ять-маленький гурток.

Знизу підмальованим гачком.

Написати таку я зміг би,

З цифрами давно вже знайомий.

Вчитель:

А зараз ми навчимося писати цю цифру.

Вчитель показує зразок написання цифр на дошці. Діти пишуть у повітрі, пальчиком по парті, викладають цифру на парті з ниточки.

Потім пишуть цифру у зошиті за зразком, який у №4 на сторінці ____ підручника.

6. Етап первинного закріплення

Предметні результати:

Складати на основі найпростіших

моделей арифметичні оповідання

схематичних малюнків, схем

Позначати вивчені числа цифрами

Порівнювати вивчені числа

Розглядати пов'язані зі складом числа випадки складання та

віднімання

Представляти вивчене число у вигляді набору найменших чисел

Вчитель:

Хлопці, де в житті ми можемо зустріти число та цифру 9?

Діти:

За рік мені буде дев'ять років

Моя сестра навчається у дев'ятому класі

Я мешкаю в будинку №69 і т.д.

Вчитель:

А зараз ми виконуватимемо завдання, де нам зустрінеться число та цифра дев'ять.

Завдання № у підручнику на сторінці.

Завдання № - усно.

7. Етап самостійної роботи.

Завдання № підручника з варіантів з наступною перевіркою на дошці.

8. Рефлексія.

Предметні результати:

Представляти вивчене число у вигляді набору найменших чисел

Знаходити наступне та попереднє числа

Вчитель:

Хлопці, давайте згадаємо мету нашого уроку. Чи ми її досягли? Що дізналися сьогодні на уроці? Що сподобалось?

Що ви можете розповісти про кількість вісім?

9. Домашнє завдання

Вдома намалюйте "портрет числа"

Дата «___»________ 20__г Клас 1-«__»
Тема урока : Число та цифра 9. Склад числа 9.
Цілі уроку : 1.


Тип уроку : урок засвоєння нових знань;

Хід уроку.

(Бачають головну відмінність рядів: у першому повтор, а у другому закономірність, продовжують ряди.)- Ось і приземлився наш Айболіт.
- Ми знаємо, що до лікаря приходять лікуватися різні тварини. Ми з вами повинні їх порахувати і на листку подати заявку, тобто. написати числом кількість тварин, які прийшли на прийом до Айболіту. Давайте, порахуємо цих тварин:Добрий лікар Айболіт,
Він сидить під деревом.
Приходь до нього лікуватися
І корова, і вовчиця,
І жучок, і павучок,
І ведмедиця.
Прибігли дві мавпи
І посідали біля мишки.
Скільки ж всього тварин,
Порахуйте швидше!
(9 тварин.) (Я читаю вірш. Діти рахують тварин, відповідають, а потім я показую.) - Отже, їх 9. А чи знайомі ми з числом 9?(Ні.) - А як ви думаєте, чому ми сьогодні навчатимемося на уроці?(Ми дізнаємося все про число 9: його місце у ряді чисел, його склад, порівняємо це число з раніше вивченими числами.) а) Знайомство з цифрою 9 . Існує цифра, за допомогою якої можна записати це число. (Показую друковану цифру)

- На що вона схожа? (Відповіді дітей.)Після відповідей:9 як і 6, придивися,Тільки хвіст не вгору, а вниз.(Показую.)

б) Письмова цифра 9. Ми вже познайомилися з цифрою 9 , а ми її ще писати не вміємо.Стор. 76 підручник і на дошці зразок написання цифр 9.(Після показу письмової цифри 9 діти пишуть у РТ стор 15)

Місце числа 9 у ряді чисел. - А чи правильно я розташувала число 9? Адже числа у нас розташовані у порядку зростання. Як довести, що число 9 > 8?(Предмети треба поставити у пари.) (Діти ставлять предмети у пари.)- А якщо число 9 > 8, то що можна сказати про число 9 проти іншими числами? Як правило ми знаємо?(9 найбільше вивчених раніше чисел, оскільки воно правіше всіх у ряду чисел.) - У Айболита таблетки перебувають у баночках. Яких пігулок більше, а яких менше. Чи зможемо ми порівняти числа, не бачачи цих пігулок?

Від кашлю

(Порівнюють числа з опорою на правило.)Місце числа 9 на числовому відрізку. - Якщо число 9 у числовому ряду коштуватиме за числом 8, то і на числовому відрізку воно має стояти за числом 8. А як знайти число 9 на числовому відрізку?(Від числа 8 зробити 1 крок праворуч.) - А як записати нашу дію у вигляді рівності? (8+1 =9)
- Як називається число 9 по відношенню до 8?(Наступне.)
- А число 8 по відношенню до 9?(Попереднє.)

Склад 9. - Отже, поки Айболіт летів, то були бовтанки та деякі бульбашки з пігулками від кашлю та від скарлатини перемішалися. Айболіт їх у темряві перерахував і поклав по 9 таблеток у кожну бульбашку, але ось що вийшло:(Кожній парі подається малюнок з різним складом числа 9)

- Допоможіть Айболіту розібрати таблетки. (Діти працюють у парах і говорять результати.)- Отже, із яких частин складається число 9?(З 4 та 5, 8 та 1, 2 та 7, 6 та 3, 3 та 6, 7 та 2, 1 та 8, 5 та 4.) - Чітне число 9 чи ні? (Непарне, тому що немає двох рівних частин.) - З якою кількістю ми познайомилися?(З числом 9) - Скільки предметів означає число 9?(9 предметів.) – За допомогою якої цифри можна записати число 9?(Цифри 9.) - За яким числом слідує число 9?(За числом 8) – З яких частин складається число 9?(З 4 і 5, 8 та 1, 2 та 7, 6 та 3.) - Парне чи непарне число 9?(Непарне.) - Що можна сказати про кількість 9 порівняно з раніше вивченими числами?(Воно найбільше вивчених чисел.) - Лікар Айболіт з нашою допомогою вилікував усіх тварин і вирушає у зворотний шлях. А ось на чому він вирушить, ми дізнаємося, якщо правильно виконаємо завдання№4 стор.79. (Діти виконують завдання та відповідають, що Айболіт вирушив у зворотний шлях літаком.)

Аккольська Середня школа №4

Підготувала: Немикіна О.В.

2014



 

Можливо, буде корисно почитати: