خلاصه فعالیت آموزشی "حیوانات وحشی" (برای گروه متوسط) طرح درس دنیای اطراف (گروه متوسطه) با موضوع. خلاصه درس برای گروه میانی "حیوانات وحشی" ایزو حیوانات وحشی گروه میانی

خلاصه دقیق مستقیم فعالیت های آموزشیبا بچه ها گروه میانیاستفاده از منابع آموزشی الکترونیکی

موضوع:"در دنیای حیوانات وحشی"

مورد:رشته آموزشی "رشد شناختی"
گروه:"میانگین"
نویسنده خلاصه:سوروکینا النا الکساندرونا
نوع فعالیت:فعالیت های آموزشی مستقیم
ادغام مناطق آموزشی: رشد شناختی و گفتاری
هدف:ایده های کودکان در مورد حیوانات وحشی را خلاصه و نظام مند کنید.
اهداف آموزشی:
1. ایجاد تصوری از ظاهر، سبک زندگی و عادات حیوانات وحشی.
2. تثبیت مفهوم کلی حیوانات وحشی در گفتار کودکان.
3. فرهنگ لغت موضوع (خرس، روباه، خرگوش، سنجاب، جوجه تیغی، گرگ) و فرهنگ لغت خصوصیات (قهوه ای، قرمز، حیله گر، سفید، سریع، ترسو، خاردار، خاکستری) را در مورد "حیوانات وحشی" روشن کنید.
وظایف رشدی:
1. توجه بصری، فرآیندهای ذهنی و ذهنی را توسعه دهید.
وظایف آموزشی:
1. ایجاد علاقه به طبیعت زنده و حسن نیت.
کار مقدماتی:
گفتگو در مورد حیوانات وحشی؛
بررسی مطالب گویا در مورد موضوع؛
پرسیدن معماها در مورد حیوانات وحشی؛
رنگ آمیزی صفحات رنگ آمیزی در مورد موضوع.
تجهیزات:

نامه در یک پاکت؛

ارائه: "حیوانات وحشی"؛
- نقاشی هایی که حیوانات را نشان می دهد: گرگ، خرس، روباه، خرگوش، جوجه تیغی، سنجاب.

پیش رفتن:
مربی: بچه ها، نامه ای دریافت کردیم. بیایید ببینیم در این نامه چیست. خرگوش از ما دعوت می کند که به دیدار او برویم.
گفتگو با استفاده از ارائه ESM "در دنیای حیوانات وحشی" برگزار می شود
مربی: بچه ها، فکر می کنید کجا می توانیم خرگوش را ببینیم؟ او کجا زندگی می کند؟
کودکان: در جنگل (اسلاید 2)
مربی: این چه زمانی از سال است؟
کودکان: زمستان.
مربی: چقدر خوش تیپ جنگل زمستانی! همه چیز پوشیده از برف است، مانند یک فرش کرکی.
مربی: به من بگو، چه کسی دیگری در جنگل زندگی می کند؟
کودکان: خرگوش، سنجاب، روباه، گرگ، خرس، جوجه تیغی (اسلاید 3-8)
مربی: بچه ها، بیایید با این حیوانات بازی کنیم؟
بازی آموزشی "جانوران در جنگل" با استفاده از ESM انجام می شود. در طول بازی، کودکان حیوانات جنگلی پنهان را پیدا می کنند و ویژگی های آنها (گوش ها، پنجه ها، رنگ آمیزی) را شناسایی می کنند.
مربی: چگونه می توانیم همه این حیوانات را در یک کلمه صدا کنیم؟
کودکان: وحشی (اسلاید 9)
مربی: حالا برای بازدید از حیوانات وحشی به جنگل می رویم.
بیا بریم تو جنگل قدم بزنیم
با خوشحالی راه برویم. (کودکان راهپیمایی می کنند.)
بیایید در امتداد مسیر قدم برداریم (آنها مانند مار راه می روند)
یکدیگر در یک فایل، (در یک فایل راه می روند)
روی نوک پا بایستید
و به سمت جنگل دویدند. (روی نوک پا بدوید.)
ما پاهایمان را بالاتر می بریم،
روی دست اندازها قدم می گذاریم. (با قدم های بلند راه می روند.)
روی دست اندازها قدم می گذاریم.
خیلی خوشحال قدم میزنیم. (بچه ها در حال راهپیمایی هستند)
مربی: اینجا ما در جنگل هستیم. اما حیوانات زیادی در جنگل وجود دارند و با حدس زدن معما متوجه خواهید شد که در ابتدا به چه کسی نگاه خواهیم کرد:
1. یک کلاهبردار حیله گر،
سر قرمز،
دم کرکی است، ای زیبایی،
و نام او ...
بچه ها: روباه.
مربی: به روباه نگاه کن. به من بگو، او چگونه است؟
پاسخ های کودکان
مربی: روباه دارای یک کت کرکی قرمز، گوش های کوچک و یک دم بزرگ است. آیا می دانید چرا روباه به چنین دم کرکی نیاز دارد؟
پاسخ های کودکان
مربی: روباه برای پوشاندن ردپای خود به چنین دمی نیاز دارد. روباه بسیار حیله گر است. اغلب در افسانه ها به او پلوتوکا می گویند که به معنای فریبنده است. روباه کت خزش را عوض نمی کند. هم در زمستان و هم در تابستان به رنگ قرمز است.
مربی: روباه کجا زندگی می کند؟
پاسخ های کودکان
مربی: روباه در یک سوراخ زندگی می کند. روباه چه می خورد؟
پاسخ های کودکان
مربی: روباه موش و خرگوش را می گیرد.
2. نه بره نه گربه
در تمام طول سال کت خز می پوشد.
کت خز خاکستری برای تابستان،
برای زمستان - یک رنگ متفاوت.
بچه ها: خرگوش.
مربی: بیایید به خرگوش نگاه کنیم. به من بگو او چگونه است؟ او چه نوع گوش هایی دارد؟
پاسخ های کودکان
مربی: اسم حیوان دست اموز کوچک، سفید، کرکی است. او گوش های بلندی دارد.
مربی: به یاد داشته باشید که خرگوش در زمستان چه نوع کت پوستی می پوشد و در بهار آن را با چه نوع کت پوستی تغییر می دهد؟
پاسخ های کودکان
مربی: در زمستان خرگوش یک کت خز سفید دارد و در بهار آن را به خاکستری تغییر می دهد.
مربی: خرگوش کجا زندگی می کند؟ چه نوع خانه ای دارد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خرگوش خانه ندارد، زیر بوته ای خوابید و فرار کرد. خرگوش چه می خورد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خرگوش عاشق هویج و کلم است.
3. چه کسانی در زمستان سرد هستند؟
با عصبانیت و گرسنگی قدم زدن؟
بچه ها: گرگ.

پاسخ های کودکان
مربی: گرگ قوی، شجاع، باهوش است. گرگ دندان های تیز و خز خاکستری دارد. گرگ زوزه بلند و کشیده ای دارد.
مربی: نام خانه گرگ چیست؟
پاسخ های کودکان
مربی: خانه گرگ را لانه می گویند. گرگ چه می خورد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خرگوش ها را می گیرد.
4. صاحب جنگل در بهار از خواب بیدار می شود،
و در زمستان، در زیر کولاک زوزه
او در یک کلبه برفی می خوابد.
بچه ها: خرس.
مربی: به خرس نگاه کن. به من بگو او چگونه است؟ او چه نوع پنجه هایی دارد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خرس بزرگ، قوی، قهوه ای است. پنجه های بلند و پنجه های قوی دارد. نام خانه خرس چیست؟
پاسخ های کودکان
مربی: خانه خرس را لانه می گویند. خرس تمام زمستان را در لانه می خوابد. فقط در بهار از خواب بیدار می شود.
مربی: به نظر شما گرم است یا سرد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خز خرس بسیار گرم است. ورودی لانه پر از شاخه است. از بالا پوشیده از برف. خرس چه می خورد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خرس شیرینی بزرگی دارد، او عاشق عسل و تمشک است.
درس تربیت بدنی "ساکنان جنگل"
یک - اسکات، دو - پرش.
این یک تمرین خرگوش است
و روباه های کوچک، چگونه از خواب بیدار شوند،
آنها دوست دارند برای مدت طولانی کشش دهند.
حتما خمیازه بکش
خوب، دم خود را تکان دهید.
و توله ها پشت خود را قوس می دهند،
و کمی بپرید.
توله خرس عروسکی
پنجه ها گسترده شده اند
یا یکی یا هر دو با هم
او مدت زیادی است که زمان را مشخص می کند.
5. زیر کاج ها، زیر درختان صنوبر
یک کیسه سوزن وجود دارد.
بچه ها: جوجه تیغی.
مربی: به من بگو، او چگونه است؟
پاسخ های کودکان
مربی: پوزه جوجه تیغی دراز است. بینی تیز است و دائما خیس است. چشم ها گرد و سیاه، گوش ها کوچک و گرد است. سوزن هایی روی بدن جوجه تیغی وجود دارد. موهای ضخیم و درشت روی سر و شکم رشد می کنند. پنجه ها پنج انگشت دارند، پنجه ها تیز هستند. خانه جوجه تیغی چه نام دارد؟
پاسخ های کودکان
مربی: خانه جوجه تیغی را سوراخ می نامند. جوجه تیغی تمام زمستان را در سوراخ خود می خوابد. جوجه تیغی چه می خورد؟
پاسخ های کودکان
مربی: جوجه تیغی سیب و قارچ می خورد که در پاییز ذخیره می شود.
6. آجیل ها را به خوبی می شکافد،
خوب، البته که این طور است...
بچه ها: سنجاب.
مربی: به من بگو، او چگونه است؟ چه نوع گوش و دمی دارد؟
پاسخ های کودکان
مربی: سنجاب گوش های کوتاه و منگوله هایی روی آنها دارد. او یک دم بزرگ و کرکی دارد. سنجاب کجا زندگی می کند؟ اسم خونه اش چیه؟
پاسخ های کودکان
مربی: خانه سنجاب را گود می گویند. گودال در بالای درخت قرار دارد تا حیوانات دیگر نتوانند به آن برسند. سنجاب در گودی پنهان می شود و با دم در ورودی را می بندد. اینجوری از یخبندان فرار میکنه سنجاب چه می خورد؟
پاسخ های کودکان
مربی: سنجاب آجیل و قارچ می خورد که در پاییز ذخیره می کرد.
مربی: همه ساکنان جنگل واقعاً از نحوه کار شما خوششان آمد، چقدر چیزهای جالب در مورد آنها گفتید. آفرین به همه شما! وقت آن رسیده است که به وضعیت خود برگردیم مهد کودک.
بچه ها به سمت میزها می روند.
مربی: بچه ها، حیوانات جنگل را چه می توان نامید؟
کودکان: حیوانات وحشی.
مربی: چرا به آنها می گویند؟
بچه ها: چون در جنگل زندگی می کنند و غذای خودشان را می گیرند.
مربی: چه حیوانات وحشی را می شناسید؟
بچه ها: خرگوش، روباه، گرگ، خرس، سنجاب، جوجه تیغی.
مربی: به من بگویید، آیا همه حیوانات وحشی در زمستان دیده می شوند؟
بچه ها: نه
مربی: چرا فکر می کنی؟
بچه ها: خرس ها و جوجه تیغی ها در زمستان می خوابند.
(بعد از ظهر معلم صفحات رنگ آمیزی "حیوانات" را به کودکان ارائه می دهد)

منابع الکترونیکی مورد استفاده:
الکترونیکی منبع آموزشی، ارائه مستقل "در دنیای حیوانات وحشی" ایجاد شد
معماهای حیوانات - http://detkam.e-papa.ru/zagadki
صفحات رنگ آمیزی مواد "حیوانات" از سایت گرفته شده است - http://zakras.ru/katalog-raskrasok/zhivotnye-pticy-rybyc
بازی آموزشی حیوانات در جنگل http://www.igraemsa.ru/igry-dlja-detej/igry-na-vnimanie-i-pamjat/igra-zveri-v-lesu

خلاصه GCD در گروه میانی با موضوع "حیوانات وحشی در زمستان".

نویسنده: باسکاکوا لیودمیلا پاولونا، معلم مهدکودک نوع ترکیبی MDOBU
"ترموک" سیبای.

توضیحات مواد:خلاصه ای از آموزش مستقیم را به شما پیشنهاد می کنم
فعالیت هایی برای کودکان گروه متوسط ​​با موضوع "حیوانات وحشی در زمستان". این مواد
برای معلمان دوره راهنمایی مفید خواهد بود. این یک خلاصه است فعالیت آموزشی,
با هدف پرورش نگرش دقیق و مراقبتی نسبت به ساکنان جنگل و توسعه علاقه به دنیای طبیعی و کنجکاوی در کودکان این سن.

خلاصه ای از فعالیت های آموزشی مستقیم در گروه میانی در مورد موضوع
"حیوانات وحشی در زمستان."

ادغام حوزه های آموزشی:"شناخت"، "ارتباطات"، "جامعه پذیری"، "خواندن داستان".
هدف:به ایجاد ایده در مورد تغییرات فصلی در زندگی حیوانات وحشی ادامه دهید.
وظایف:
آموزشی:ایجاد ایده هایی در مورد تغییرات فصلی در زندگی حیوانات وحشی، عادات، ظاهر، زنجیره های غذایی و شیوه زندگی آنها در زمستان.
آموزشی:توجه، حافظه، تفکر منطقی، مشاهده را توسعه دهید.
سخن، گفتار:گفتار منسجم را توسعه دهید، واژگان کودکان را غنی کنید: شکارچی، خرس میله اتصال، لانه.
آموزشی:نگرش مراقبت و مراقبت نسبت به طبیعت و ساکنان آن را پرورش دهید.
مواد نمایشی:ماژول های نرم برای شبیه سازی یک لانه؛ درختان: توس، درختان صنوبر؛
آهنگ های کشیده شده حیوانات: خرگوش، روباه، گرگ، سنجاب، گوزن ها (زوزه گرگ ها، خرس خرس مجموعه ای از اقلام برای بازی: مخروط، قارچ، کلم، هویج، یک دسته یونجه، غلات). آجیل و غیره و غیره.)؛ مجموعه تصاویر "حیوانات وحشی جنگل" دانخوری با یونجه و
غلات، اسباب بازی های پر شده: خرگوش سفید، سنجاب، روباه.
کارهای مقدماتی:نگاه کردن به تصاویر، خواندن داستان در مورد طبیعت، خواندن افسانه در مورد حیوانات، حل معماها، ترسیم ساکنان جنگل، صحبت در مورد قوانین رفتار در طبیعت.
تکنیک های روشی:گفتگو-گفتگو، داستان، معاینه، تمرین بدنی، گوش دادن به صداهای ضبط شده.

(کودکان به صورت نیم دایره روی صندلی می نشینند)
مربی:بچه ها، معما را حدس بزنید: برف در مزارع است، یخ روی رودخانه ها، کولاک راه می رود،
چه زمانی این اتفاق می افتد؟
فرزندان:در زمستان.
مربی:الان چه زمانی از سال است؟
زمستان.
مربی:نشانه های زمستان را نام ببرید.
فرزندان:برف، کولاک، باد سرد، یخبندان، برکه ها پوشیده از یخ می شوند، برخی از حیوانات رنگ کت خود را تغییر می دهند، خز گرم زمستانی رشد می کند، برخی از حیوانات به خواب زمستانی می روند.
مربی:مردم چگونه برای زمستان آماده می شوند؟ چه نوع لباسی می پوشند؟ بیا تو هم بریم
بیایید لباس گرم بپوشیم و به یک سفر به جنگل زمستانی برویم
در زمستان به جنگل؟ (پاسخ های بچه ها) و من و شما با اسکی به آنجا خواهیم رسید (بچه ها با هم
معلم لباس پوشیدن و اسکی کردن را تقلید می کند، بیایید به یاد بیاوریم که چگونه در جنگل رفتار کنیم. ما قوانین را تقویت می کنیم (صدا نکنید، شاخه ها را نشکنید...) در حالی که در حال اسکی هستیم
به یاد بیاوریم حیواناتی که در جنگل زندگی می کنند چه نامیده می شوند؟ (وحشی)
مربی:خوب، اینجا هستیم به زیبایی اطراف نگاه کنید: درختان پوشیده از برف هستند، همه چیز در اطراف سفید است، سکوت در جنگل ... (به جایی که ردپای روباه است نزدیک می شویم).
-بچه ها این آهنگ های کیه؟


فرزندان:روباه ها
مربی:بچه ها بیایید ببینیم روباه کجا زندگی می کند.
او از آن برای پوشاندن ردپای خود در برف استفاده می کند همراه با معلم). روباه چگونه راه می رود؟
فرزندان:پر پیچ و خم می شود.
مربی:بیایید همه اعضای خانواده روباه را نام ببریم.
فرزندان:پدر روباه، مادر روباه، بچه روباه است و توله های زیادی وجود دارد.
مربی:در کدام افسانه ها روباه را می بینیم؟
فرزندان:«روباه و گرگ»، «کلبه زایوشکینا»، «روباه با وردنه»، «گربه، روباه و خروس»...
(در حال حرکت)
مربی:اوه بچه ها، دوباره به رد پای کسی اینجا نگاه کنید؟!


فرزندان:آهنگ های خرگوش آهنگ های خرگوش
(ما به دنبال خرگوش هستیم).
مربی:ببین، یک خرگوش زیر بوته نشسته است. او چگونه است؟ چرا (مکالمه در مورد خرگوش)
خرگوش سفید است، پاهای بلندی دارد که در تابستان کتش را عوض می کند و در زمستان به رنگ سفید در می آید زمستان
پوست درختان خرگوش کوچکتر از کف دست شما متولد می شود، اما پس از 3 روز ماهرانه می پرد و می دود. چه نوع اسم حیوان دست اموزی در افسانه ها وجود دارد؟
فرزندان:ترسو، از همه چیز می ترسد.
مربی:بیایید بچه ها زنجیره ای از خانواده خرگوش بسازیم. خرگوش پدر، خرگوش مادر،
بچه اسم حیوان دست اموز، تعداد زیادی خرگوش

بازی در فضای باز "روباه و خرگوش".بچه ها در یک دایره، آنها درختان هستند، دیگری یک خرگوش است، و درختان با شاخه ها تداخل می کنند.
(زوزه گرگ ها شنیده می شود - ضبط صدا).
مربی:بچه ها این چیه
فرزندان:زوزه گرگ هاست
مربی:برای همین است که خرگوش از روباه می ترسید، ساکت باشید، وگرنه گرگ ها را می بینید جنگل، به دنبال طعمه خود (مکالمه در مورد گرگ).
گرگ در زمستان رنگ پوست خود را تغییر نمی‌دهد، اما ضخیم‌تر و گرم‌تر می‌شود. لانهدر شب آنها اغلب زوزه می کشند.
بیایید یک زنجیره از خانواده گرگ بسازیم. گرگ پاپا، گرگ مادر، بچه گرگ، بسیاری
توله گرگ، گرگ.

-در چه افسانه هایی با گرگ ملاقات می کنیم؟
فرزندان:«کلاه قرمزی»، «گرگ و روباه»، «سه خوک کوچک»، «گرگ و هفت بزکوچولو»...
مربی:آیا گرگ در همه افسانه ها یکسان است؟
فرزندان:نه، در برخی عصبانی است، در برخی دیگر احمق، ساده لوح...
مربی:خوب، بیایید قبل از ملاقات با گرگ ها، به راه خود ادامه دهیم.
(با یک حفره سنجاب به سمت درخت می رویم)
مربی:بچه ها، این چیست که در برف خوابیده است؟
فرزندان:مخروط، قارچ.
مربی:قارچ ها در زمستان از کجا در جنگل می آیند؟ شاید کسی آنها را از دست داده است؟


فرزندان:این یک سنجاب است.
مربی:بیایید نزدیکتر نگاه کنیم، راستی اینجا خانه سنجاب است؟
فرزندان:توخالی (یک سنجاب از توخالی دیده می شود)
مربی:درست است (در مورد سنجاب ها صحبت کنید) سنجاب کوچک، قرمز، بی ضرر است
حیوانی ماهرانه روی شاخه ها می پرد.
سنجاب ها را می توان اهلی کرد و سپس آنها می توانند غذا را مستقیماً از دست انسان بگیرند.
بیایید یک زنجیره از خانواده سنجاب ها بسازیم. سنجاب پدر، سنجاب مادر، سنجاب بچه، بسیاری
پروتئین
خوب، بیایید سنجاب ها را اذیت نکنیم و ادامه دهیم، این چیست؟ (یک دانخوری با یونجه و دانه وجود دارد).
فرزندان:اینجا یونجه و غلات وجود دارد.
مربی:آنها چگونه و برای چه کسی وارد جنگل شدند؟ بله، به نظر شما ردپای جالبی در اینجا وجود دارد؟


فرزندان:آهنگ های گوزن.
مربی:درست است آنهایی که در حال راه رفتن بودند.
فرزندان:مردم تا گوزن ها از گرسنگی نمیرند.
مربی:آفرین به مردمی که در فصل سرما به زنده ماندن گوزن ها کمک می کنند، گوزن ها حیوانات بزرگی هستند برف عمیق،
بنابراین آنها اغلب طعمه گرگ می شوند. بیایید یک زنجیره از خانواده گوزن ها بسازیم.
پدر-گوزن، مادر-گوزن، بچه گوزن، گوزن زیادی.
- بیا جلوتر برویم بچه ها ببین چه انبوهی از برف است.
(ضبط صدا-خروپف-خروپف خرس)
مربی:بچه ها، می شنوید این چیست؟ یک نفر خروپف می کند به نظر شما چه کسی اینجا می خوابد؟
فرزندان:خرس در لانه خوابیده است.
مربی:درست است، آفرین! اینجا لانه خرس است (مکالمه در مورد خرس).
این یک حیوان بزرگ جنگلی است که در زمستان مقدار زیادی چربی در زیر پوست خود ذخیره می کند. در تمام زمستان از شیر مادرش تغذیه می کند و در بهار با مادرش از لانه بیرون می آید. چنین خرس نامیده می شود - میله اتصال.چه کسی دیگر در زمستان می خوابد؟
فرزندان:گوژپشت، جوجه تیغی
مربی:خوب، برای اینکه خرس را بیدار نکنیم، بیایید از لانه دور شویم و گرم شویم
کمی، وگرنه بیرون سرد است.

تمرین فیزیکی.

یک، دو (اسکات، دست روی کمربند)
این یک تمرین اسم حیوان دست اموز است، گوش ها در بالای سر قرار دارند.
و هنگامی که روباه ها از خواب بیدار می شوند (کف دست هایمان را مشت کرده و چشمانمان را بمالیم)
آنها دوست دارند برای مدت طولانی کشش دهند (ما کشش می دهیم).
حتما خمیازه بکشید (تقلید خمیازه)
خوب، دم خود را تکان دهید.
و توله ها پشت خود را قوس می دهند
و کمی بپرید.
خوب، خرس پای پرانتزی دارد،
در حالی که پنجه هایش گسترده است،
او همراه با اسم حیوان دست اموز زمان را برای مدت طولانی مشخص می کند.

مربی:خوب، بچه ها، وقت آن است که به مهدکودک برگردیم، بیایید مزاحم حیوانات جنگلی نباشیم (با تقلید از اسکی برمی گردیم).
(بچه ها روی صندلی می نشینند و لباس گرم خود را در می آورند)
مربی:بنابراین سفر ما به پایان رسید و برای اینکه فراموش نکنیم با چه کسی در جنگل ملاقات کردیم ، اکنون حدس می زنیم پازل هاو تصاویر را برای پاسخ ها انتخاب کنید (کودکان تصاویر حیوانات را روی تخته آویزان می کنند).







- چه کسی پنجه اش را در زمستان می مکد، او هم عسل را دوست دارد، می تواند با صدای بلند غرش کند، اما نامش ...

یک حیوان کوچک قرمز رنگ که در امتداد شاخه ها می پرد و می پرد.

می پرد در سراسر مزرعه، گوش هایش را مانند یک ستون می ایستد، گوش هایش را راست می کند.

چه کسی عصبانی و گرسنه در پاییز سرد قدم می زند؟ (گرگ)

دم کرکی است، خز در جنگل زندگی می کند، جوجه ها را در روستا می دزدد.

مردی خوش‌تیپ با سم‌هایش علف‌ها را لمس می‌کند، در جنگل قدم می‌زند، شجاعانه و آسان راه می‌رود و شاخ‌هایش گسترده است.
(گوزن)

مربی:آفرین، همه حیوانات جنگلی به درستی نامگذاری و شناسایی شدند
بیا یکی دیگه بازی کنیم بازی "چه کسی چه می خورد؟"(کیسه جادویی با مواد غذایی برای وحشی
حیوانات) دستمان را در کیسه جادویی می گذاریم، وسیله را بیرون می آوریم و می گوییم چه کسی آن را می خورد.

مربی:خیلی خوبه پس درس به پایان رسیده است. بازی های مختلفدر این مورد).

نام حیوانات را یاد بگیرید، آنها را با زیستگاه، ظاهر، غذا و سبک زندگی آنها آشنا کنید.

برجسته کردن را یاد بگیرید امکاناتحیوانات وحشی، داستان های توصیفی در مورد حیوانات بنویسید، افکار خود را به درستی بیان کنید.

توسعه گفتار منسجم، بهبود ساختار دستوری گفتار.

فعال سازی موضوع و فرهنگ لغت فعل، فرهنگ لغت نشانه ها با موضوع “حیوانات وحشی”.

توانایی تشکیل اسم با پسوند کوچک را بهبود بخشید.

ادراک بصری، شنوایی گفتار، حافظه، توجه را توسعه دهید.

عشق و احترام به طبیعت را تقویت کنید.

دانلود:


پیش نمایش:

خلاصه درس تلفیقی

با موضوع "حیوانات وحشی" در گروه میانی

هدف :

نام حیوانات را یاد بگیرید، آنها را با زیستگاه، ظاهر، غذا و سبک زندگی آنها آشنا کنید.

یاد بگیرید که ویژگی های متمایز حیوانات وحشی را شناسایی کنید، داستان های توصیفی درباره حیوانات بنویسید و افکار خود را به درستی بیان کنید.

توسعه گفتار منسجم، بهبود ساختار دستوری گفتار.

فعال سازی موضوع و فرهنگ لغت فعل، فرهنگ لغت نشانه ها با موضوع “حیوانات وحشی”.

توانایی تشکیل اسم با پسوند کوچک را بهبود بخشید.

ادراک بصری، شنوایی گفتار، حافظه، توجه را توسعه دهید.

عشق و احترام به طبیعت را تقویت کنید.

مواد : مدل جنگل زمستانی، اسباب بازی "سنجاب"، تصاویر حیوانات، تصاویر سبزیجات، میوه ها، انواع توت ها، آجیل.

کار مقدماتی:نگاه کردن به تصاویر حیوانات وحشی و صحبت در مورد آنها، معماها.

داستان ها: V. Bianchi "توله خرس حمام کردن"، E. Charushin "گرگ"، "خرس و توله"، N. Sladkov "روباه و خرگوش"، N. Sladkov "روباه و خرگوش".

افسانه های پریان: "بچه ها و گرگ"، "کلوبوک"، "سه خرس" (مدل ال. تولستوی، "روباه و کوزه".

بازی های آموزشی:"چه زمانی این اتفاق می افتد؟ "، "این خانهی کیست؟ "، "چه کسی چه می خورد؟ "، "چه کسی چه کسی را دارد؟ "، "چه حیوانی؟ "

پیشرفت درس:

زمان سازماندهی:

مربی : بچه ها الان یه معما بهتون میگم. وقتی حدس بزنید متوجه خواهید شد که چه کسی به کلاس شما خواهد آمد.

از این شاخه به آن شاخه

آیا می توانم پرواز کنم؟

دم قرمز

هیچ کس نمی تواند آن را بگیرد.

روزی روزگاری در تابستان

من باید در جنگل بازی کنم -

نیاز به قارچ

برای زمستان جمع آوری کنید.

مربی : درست است، سنجاب است. و او اینجاست. اون چیه تو دستش؟ نوعی نامه (معلم آن را می خواند)

فوری بیا

کمک فوری

جادوگر ما را ترساند.

او همه ما را طلسم کرد.

ما فراموش کرده ایم که کی هستیم.

چه بنوشیم و چه بخوریم؟

سریعتر بیا

کمک کمک!

(ساکنان جنگل)

چه بر سر جنگل نشینان آمد؟

آیا می توانیم به آنها کمک کنیم؟ (آره)

سپس کلمات جادویی را برای یافتن خود در جنگل می گوییم.

1، 2، 3، 4، 5 - برای نجات حیوانات به جنگل می رویم (موسیقی، کودکان به درختان نزدیک می شوند).

مربی : ببین به کجا رسیدیم؟

فرزندان : خودمان را در جنگل یافتیم.

مربی : این چه زمانی از سال است؟

کودکان: زمستان.

مربی : چه جنگل زمستانی زیبایی! همه چیز پوشیده از برف است، مانند یک فرش کرکی. آرام در جنگل. به من بگو چه کسی در این جنگل زندگی می کند؟

فرزندان : در این جنگل گرگ، روباه، خرگوش، سنجاب، جوجه تیغی، خرس و گوزن زندگی می کنند.

مربی : چگونه این حیوانات را در یک کلمه صدا کنیم؟

کودکان: وحشی.

مربی : به من بگو، آیا همه حیوانات وحشی در زمستان دیده می شوند؟

بچه ها: نه

مربی : چرا فکر میکنی؟

فرزندان : خرس ها و جوجه تیغی ها در زمستان می خوابند.

مربی : ببین، یک پاکت نامه با یک نامه در سینه زیر درخت وجود دارد. این نامه توسط یک جادوگر شیطانی به جا مانده است. او آزمایشاتی را برای ما آماده کرده است.

وظیفه اول: برای افسون کردن حیوانات باید معماها را حل کنید:

از میان برف می دود و می پیچد،

تا تابستان کت خزش را عوض می کند.

تو نمی توانی او را در برف ببینی،

گرگ و روباه توهین شده اند (خرگوش).

یک دم کرکی از بالا بیرون زده است،

این حیوان کوچک عجیب چیست؟

او مهره ها را به خوبی می شکافد،

خوب، البته که (یک سنجاب) است.

روز و شب در جنگل می چرخد،

شبانه روز به دنبال طعمه می گردد.

راه می رود و بی صدا سرگردان است،

گوش ها خاکستری و راست (گرگ) هستند.

دم کرکی است،

خز طلایی،

در جنگل زندگی می کند

در روستا، روباهی جوجه ها را می دزدد.

کلاب پا و بزرگ،

او در زمستان در یک لانه می خوابد.

عاشق مخروط کاج است، عاشق عسل است،

خب کی اسمشو میزاره (خرس)

خشمگین با احساس

در بیابان جنگل زندگی می کند.

سوزن های زیادی وجود دارد

و بیش از یک رشته (جوجه تیغی)

دوباره از جنگل بیرون آمد،

نه آهو و گاو.

ما باید ملاقات می کردیم

با این (گوزن) ملاقات کنید

مربی : بچه ها، همه حیوانات چه چیزی مشترک دارند؟

فرزندان : همه حیوانات دارای سر، پوزه، پنجه و دم هستند.

بدن حیوانات با چه چیزی پوشیده شده است؟

کودکان: بدن حیوانات با خز پوشیده شده است.

و در اینجا وظیفه دوم از جادوگر شیطانی است:

بازی آموزشی: "چه حیوانی"؟

لطفا به ما بگویید چه نوع روباهی است - حیله گر، قرمز، کرکی

چه نوع گرگی - عصبانی، گرسنه، درنده، خاکستری

چه نوع خرگوشی گوش دراز، زبردست، ترسو، در زمستان سفید و در تابستان خاکستری است؟

چه خرس - دست و پا چلفتی، قهوه ای، بزرگ، پشمالو.

چه نوع گوزن - شاخ دراز، پا دراز، او سم دارد

چه نوع جوجه تیغی - کوچک، خاردار، می تواند به یک توپ خم شود.

وظیفه سوم: همه حیوانات بچه های خود را دارند! میدونی کی کی رو داره؟

بازی "چه کسی چه کسی را دارد؟ »(کارت ها نمایش داده می شوند)

دنبال گرگ مادر رفتند... کی؟ (توله گرگ.)

یواشکی دنبال روباه مادر می رفتند... کی؟ (توله روباه.)

دنبال مادر جوجه تیغی می رفتند... کی؟ (جوجه تیغی.)

دنبال خرس مادر رفت... کی؟ (خرس عروسکی.)

دنبال سنجاب مادر می پریدند... کی؟ (سنجاب ها.)

دنبال خرگوش مادر می پریدند... کی؟ (خرگوش.)

دنبال گوزن مادر رفتند... کی؟ (گوساله گوزن.)

درس تربیت بدنی «به آب رفتن»:

یک روز، در امتداد یک مسیر جنگلی، حیوانات به سمت یک آبخوری می رفتند (بچه ها با آرامش در یک دایره، یکی پس از دیگری راه می روند)

گوساله ای پشت گوزن مادر پا می زند (آنها راه می روند و با صدای بلند پا می زنند)

یک روباه کوچولو یواشکی پشت روباه مادر می رفت (دزدانه روی نوک پا)

جوجه تیغی پشت مادرش غلتید (چمباتمه می زند، به آرامی جلو می رود)

یک توله خرس پشت سر خرس مادر راه می رفت (آنها پارو می زنند)

بچه سنجاب ها به دنبال سنجاب مادر پریدند (در حالت چمباتمه می پرند)

پشت خرگوش مادر، خرگوش‌های مورب (پریدن روی پاهای صاف) قرار دارند.

گرگ توله‌های گرگ را هدایت کرد (چهار دست و پا راه می‌رفت)

همه مادران و کودکان می خواهند مست شوند (در یک دایره چهره شوند، با زبان و دامان خود حرکتی انجام دهند).

بچه ها درسته که خرگوش تو سوراخ زندگی میکنه؟

فرزندان : نه خرگوش خانه ندارد، زیر بوته می خوابد، زیر درخت صنوبر در برف.

وظیفه چهارم: باید بگویید چه کسی کجا زندگی می کند.

بازی "کسی کجا زندگی می کند؟ »(کارت ها نمایش داده می شوند)

فرزندان :

روباه در یک سوراخ زندگی می کند.

سنجاب در گودی است.

خرس در زمستان در لانه می خوابد.

گرگ در لانه زندگی می کند.

جوجه تیغی در یک سوراخ خوابیده است.

خرگوش زیر بوته.

حالا بیایید با شما بازی کنیم

تمرین آموزشی "تو کی هستی؟ »

من یک خرس هستم و شما؟ (خرسها)

من یک خرگوش هستم و شما؟ (خرگوش ها)

من روباه هستم و تو؟ (روباه)

من گرگم و تو (گرگ ها)

من یک گوزن هستم و شما؟ (گوزن شمالی)

من یک جوجه تیغی هستم و شما؟ (جوجه تیغی)

(معلم عادات حیوانات را نشان می دهد و بچه ها بعد از او تکرار می کنند)

مربی : بچه ها، در نامه سنجاب نوشته شده بود که حیوانات فراموش کردند چه بخورند و چه بنوشند. بیایید به آنها کمک کنیم. شما می دانید حیوانات وحشی چه می خورند.

بازی آموزشی "چه کسی چه چیزی را دوست دارد؟"

روی تخته تصاویر موضوعی (تمشک، عسل، مخروط کاج، قارچ، سیب، کلم، هویج، آجیل، علف، موش، خرگوش) قرار دارد.

کودکان یک تصویر را انتخاب می کنند. بگو کی دوست داره اینو بخوره

خرگوش عاشق هویج و کلم است.

سنجاب - آجیل، قارچ.

جوجه تیغی عاشق قارچ و سیب است.

خرس - عسل، انواع توت ها.

گرگ موش می گیرد.

روباه موش، خرگوش و مرغ را شکار می کند.

تربیت : بچه ها نگاه کنید، جادوگر یک کار دیگر گذاشت. جادوگر شیطانی همه حیوانات را به هم ریخت. به من کمک کنید تا بفهمم چه کسی در اینجا عجیب است.

بازی آموزشی "فرد چهارم"

روباه، خرس، خرگوش، دارکوب

گرگ، جوجه تیغی، اسب، روباه

خرگوش، فیل، خرس، سنجاب

جوجه تیغی، خرس، خرگوش کوچک، روباه کوچک

مرغ، سنجاب، جوجه تیغی، روباه.

سنجاب با درخواستی به شما رو می کند. او شروع یک جمله را دارد و باید جمله را با گفتن کلمه ای که معنی مخالف دارد تمام کند.

بازی آموزشی "جمله را تمام کن".

خرگوش در زمستان سفید است و در تابستان ...

خرگوش دم و گوش های کوتاهی دارد...

جوجه تیغی کوچک است اما خرس...

سنجاب در زمستان خاکستری است اما در تابستان...

سنجاب دم بلندی دارد و خرگوش...

سنجاب در یک گود زندگی می کند و روباه در یک سوراخ ...

روباه حیله گر است و خرگوش...

خرگوش کرکی است و جوجه تیغی...

مربی : خب بالاخره ما همه کارها را به درستی انجام دادیم و موفق شدیم جادوگر شیطانی را از خود دور کنیم. ما همه حیوانات وحشی را طلسم کردیم، به آنها یادآوری کردیم که نامشان چیست، چه می خورند، و همه آنها را آشتی دادیم.

مربی: بیایید هر حیوان وحشی را بکشیم.

بچه ها نقاشی می کشند.

مربی : همگی عالی هستید با جواب ها و نقاشی هاتون خیلی خوشحالم کردید.


مهدکودک MBDOU از نوع ترکیبی شماره 43

خلاصه یک درس باز با موضوع:

"حیوانات وحشی"

در گروه میانی

تکمیل شده توسط: Lyaks E.D.

مگت

موضوع: حیوانات وحشی

محتوای برنامه:

به کودکان بیاموزید که ویژگی های متمایز حیوانات وحشی را شناسایی کنند. برای تثبیت دانش کودکان در مورد حیوانات وحشی (ظاهر، مسکن، غذا). توانایی گوش دادن به پاسخ های کودکان دیگر و رفتار با حیوانات را با احتیاط ایجاد کنید.

کار مقدماتی:

خواندن داستان. نگاه کردن به تصاویر حدس زدن معماها

مواد نمایشی:

تصاویری که حیوانات وحشی و بچه های آنها را به تصویر می کشد. پاکت نامه ای. تصاویر موضوع بازی پازل "بچه کی؟" نقاشی با حیوانات با دم و گوش ناتمام.

پیش رفتن:

1.بخش سازمانی

مربی: - بچه ها! امروز به مهدکودک آمدم و نامه ای روی میز من بود. نمیدونم کی فرستاده میخوای بدونی؟ نامه را بخوانیم.

متن نامه:

کمک فوری جادوگر ما را ترساند. او همه ما را طلسم کرد. ما فراموش کرده ایم که هستیم، چه بنوشیم و چه بخوریم. کمکم کن کمکم کن و فوراً ما را آشتی دهید. (ساکنان جنگل).

2. گفتگو

مربی: - بچه ها، به من بگویید، این ساکنان جنگل چه کسانی هستند؟

نام ببرید. (کودکان حیوانات را لیست می کنند). نام حیواناتی که در جنگل زندگی می کنند چیست؟ (وحشی، جنگلی).

و چرا؟ (آنها خودشان غذا می گیرند، خانه می سازند، از توله ها مراقبت می کنند). چه اتفاقی برای حیوانات جنگل افتاد؟ آیا می توانیم به آنها کمک کنیم؟

مربی: - پیشنهاد می کنم به جنگل بروید.

بچه ها و معلم در امتداد مسیر به سمت جنگل قدم می زنند.

مربی: - پس به جنگل آمدیم.

بازی آموزشی "توضیحات را حدس بزنید."

مربی: - چرا حیوانات را نمی بینید؟ آن کارت های سفیدی که زیر درخت قرار دارند چیست؟ اینها معماهایی هستند که جادوگر شیطانی به جا گذاشته است.

متن معما:

جانوری پشمالو و چاق پا

پنجه خود را در لانه می مکد (خرس)

در زمستان سرد چه نوع حیوانی است؟

قدم زدن در جنگل گرسنه؟

او شبیه سگ است

هر دندان یک چاقوی تیز است (گرگ)

کلاهبردار حیله گر، سر قرمز

دم کرکی زیبایی است، کیست؟ (روباه).

چشم متقاطع، کوچک.

با کت خز سفید و چکمه های نمدی. (خرگوش)

بچه مو قرمز

قارچ و مخروط در جنگل وجود دارد. (سنجاب)

عصبانی عصبانی، در بیابان جنگل زندگی می کند.

سوزن های زیادی وجود دارد، اما یک نخ وجود ندارد. (جوجه تيغي)

مربی: - آیا فکر می کنید فقط حیوانات بالغ در جنگل زندگی می کنند؟

بچه ها: بچه ها در جنگل زندگی می کنند.

بازی آموزشی "مادر کی؟"

(بازی پازل)

مربی: - ببینید بچه ها، به نظر می رسد این حیوانات کوچک مادر خود را گیج کرده اند، اجازه دهید به شما کمک کنیم مادرتان را پیدا کنید.

گرگ توله روباه دارد، خرس خرگوش دارد، روباه توله دارد، بچه جوجه تیغی سنجاب، سنجاب جوجه تیغی دارد.

مربی: - بچه ها، حیوانات خیلی خوشحال هستند که به پیدا کردن توله ها کمک کردید.

بازی آموزشی "چه کسی کجا زندگی می کند؟"

مربی: - حیوانات وحشی کجا زندگی می کنند و نام خانه آنها چیست؟

پاسخ های کودکان

روباه در یک چاله زندگی می کند، خرس در یک لانه می خوابد، گرگ در یک لانه زندگی می کند.

آیا خرگوش خانه دارد (نه، او زیر بوته ها پنهان می شود)

سنجاب کجا زندگی می کند؟ (در توخالی).

نام خانه هر کس متفاوت است.

بچه ها، در نامه حیوانات فراموش کردند که چه می خورند.

بازی آموزشی "چه کسی چه چیزی را دوست دارد؟"

روی تخته تصاویر موضوعی وجود دارد (تمشک، عسل، مخروط کاج، قارچ، سیب، کلم، هویج، علف، موش، خرگوش)

مربی - کودکان یک تصویر را انتخاب می کنند. بگو کی دوست داره اینو بخوره

پاسخ های کودکان

خرگوش عاشق هویج و کلم است.

سنجاب آجیل را دوست دارد

جوجه تیغی عاشق قارچ و سیب است.

عسل خرس، توت

گرگ موش را می گیرد

روباه موش، خرگوش و مرغ را شکار می کند.

مربی: - بچه ها، ما با همه رفتار کردیم. ببینید، این نقاشی ها در پاکسازی جنگل چیست؟ به نظر می رسد این هنرمند اثر خود را از دست داده است.

بازی آموزشی "بیایید به هنرمند کمک کنیم."

مربی: - ببینید بچه ها، در این نقاشی ها، برخی دم دارند و برخی گوش. بیایید به هنرمند کمک کنیم تا نقاشی را کامل کند.

کودکان نقاشی گوش و دم را تمام می کنند.

معلم کار بچه ها را ارزیابی می کند.

مربی: - وقت آن است که به مهد کودک برگردیم.

انعکاس.

چه چیزی را در مورد جنگل بیشتر دوست داشتید؟ چه چیزی را بیشتر به خاطر دارید؟ خیلی تلاش کردی و حیوانات وحشیاز کمک شما متشکرم. برایت غذا فرستادند


گوریاچوا یولیا ولادیمیروا
موسسه تحصیلی: MU PSC "NADEZHDA"
شرح مختصر شغل:

تاریخ انتشار: 2019-12-10 خلاصه درس رشد با موضوع "حیوانات وحشی" گوریاچوا یولیا ولادیمیروا MU PSC "NADEZHDA" خلاصه ای از یک درس رشدی برای کودکان گروه میانی با موضوع "حیوانات وحشی" را مورد توجه شما قرار می دهم. جایی که من وظایف اصلی را تعیین کردم: توسعه توجه بصری و شنوایی، حافظه کودکان، ظرفیت ذهنی، رشد گفتار و همچنین نگرش مراقبت و دوستانه نسبت به طبیعت و حیوانات.

خلاصه درس رشد با موضوع "حیوانات وحشی"

هدف:دانش کودکان را در مورد ساکنان جنگل گسترش دهید،در توانایی تشخیص حیوانات وحشی توسط ظاهر; گفتار منسجم را در کودکان توسعه دهید.تفکر را توسعه دهید مهارت های حرکتی عمومی و ظریف.

تجهیزات:زنگ، تصاویر حیوانات وحشی (گرگ، خرگوش، گوزن، جوجه تیغی، روباه، سنجاب)، برگه وظایف، نشانگر، عصای جادویی، برگه وظایف "دم کیست"، کیف، اسباب بازی حیوانات وحشی، نشان (تصویر کاغذ ضخیم)، دو طرفه نوار.

دوره فعالیت های آموزشی مستقیم.

1. احوالپرسی.

من یک زنگ جادویی در کف دستم دارم. حالا زنگ را رد می کنیم و در همان لحظه سلام می کنیم. هر زنگ آهنگ خودش را می خواند. به آهنگی که زنگ (نام) می خواند گوش دهید: "صبح بخیر (اسم)، دینگ - دینگ!"

2. بیان مسئله.

اخیراً یک اتفاق غیرعادی در جنگل رخ داده است. یک جادوگر شیطانی از آنجا بازدید کرد و ساکنان جنگل را جادو کرد. و گنوم زنگ جادویی خود را تحویل داد و برای افسون کردن جنگل و ساکنان آن کمک خواست. ما کارهای جالبی را انجام خواهیم داد و در نتیجه قادر خواهیم بود جنگل و ساکنان آن را طلسم کنیم. بیایید حیوانات وحشی را نجات دهیم، آیا آماده اید ... (پاسخ های کودکان).

3. بازی "Unsell the animal."روی تخته تصاویری از حیوانات وحشی به صورت وارونه وجود دارد.

بنابراین خودمان را در آن یافتیم جنگل جادویی. اینجا یک اتفاق غیرعادی در حال رخ دادن است. شما نمی توانید آواز پرندگان، سر و صدای درختان، صدای پرندگان و حیوانات را بشنوید. همه جا سکوت است. جادوگر بد آنها را جادو کرد. برای دیدن آنها، باید معماها را حل کنید (ما معماها را حل می کنیم و تصاویر حیوانات را با پیشرفت بازی برمی گردانیم).

- چه کسی در زمستان سرد عصبانی و گرسنه راه می رود؟ (گرگ)

- این چه حیوان جنگلی است؟ مثل پستی زیر درخت کاج ایستاد.

و او در میان علف ها می ایستد - گوش هایش از سر (خرگوش) بزرگتر است.

- دم کرکی است، خز طلایی است، در جنگل زندگی می کند، جوجه ها را در روستا می دزدد (روباه).

- حیوان را با دو علامت می شناسیم: در زمستان کت خز خاکستری می پوشد و در تابستان کت پوست قرمز می پوشد (سنجاب).

- به شکل یک توپ جمع می شود، اما شما نمی توانید آن را بگیرید (جوجه تیغی).

- شاخ ها سنگین هستند، او به طور مهمی در جنگل قدم می زند:
او میزبان است نه مهمان، عبوس و عصبانی (گوزن).

4. بازی توسعه حافظه.

بازی برای توسعه حافظه داوطلبانه. توجه، مشاهده

به کودک 5-6 تصویر با تصاویر حیوانات وحشی مختلف داده می شود و از آنها خواسته می شود که آنها را به دقت بررسی کند و آنها را به خاطر بسپارد. مدت زمان حافظه 1 دقیقه از کودک خواسته می شود چشمانش را ببندد و در این فاصله یکی از عکس ها حذف می شود یا یکی دو عکس با هم عوض می شود. کودک چشمان خود را باز می کند و نگاه می کند تا ببیند چه کسی مخفی شده یا مکان خود را تغییر داده است.

5. تکلیف تکوینی.دور حیوانات وحشی را با یک نشانگر قرمز و حیوانات اهلی را با یک نشانگر زرد دور بزنید.

6. بازی - تقلید "حدس بزنید من کی هستم؟"شجاع ترین شما می تواند تبدیل به حیوان شود، بیایید به نوبت بازی کنیم. یک حیوان را بکشید، نشان دهید که چگونه حرکت می کند، چه صداهایی تولید می کند. ما سعی خواهیم کرد آن را حدس بزنیم. معلم کارتی با تصویر یک حیوان به کودک ارائه می دهد. معلم یک عصای جادویی برمی دارد و این کلمات را می گوید: "با یک چوب جادویی به من کمک کنید و (نام کودک کاتیا) را به حیوانی از تصویر تبدیل کنید."

7. بازی "دم کی؟"

در زمان های قدیم حیوانات خوب زندگی می کردند و خوب زندگی می کردند. اما هیچ کس در آن روزها دم نداشت. و بدون دم، جانور نه زیبایی دارد و نه شادی. یک روز شایعه ای در جنگل پخش شد: آنها دم خواهند داد! آنها دم های مختلف زیادی آوردند: بزرگ و کوچک، ضخیم و نازک، بلند و کوتاه، کرکی و صاف... و حیوانات تا آنجا که می توانستند می دویدند، عجله می کردند، با سرعت تمام به دنبال دم ها می دویدند.

– کودکان دم مناسب حیوان را انتخاب می کنند. صدای یک حیوان.

(من روباه، دم روباه بزرگ، کرکی و قرمز را انتخاب می کنم. دم را به حیوان بچسبانید).

8. بازی "کیف شگفت انگیز"معلم با چشمان بسته از بچه ها دعوت می کند که یک اسباب بازی حیوان وحشی را از کیسه بیرون بیاورند و با لمس آن را شناسایی کنند و نامش را بگذارند.

بچه ها، شما دوستان ما - حیوانات وحشی - را طلسم کرده اید. آفرین. هر یک از شما یک نشان برای موفقیت در تکمیل کار دریافت می کنید.

مشاهده گواهی انتشار


, . .

 

شاید خواندن آن مفید باشد: